simbolu pasaule

 Latviski По русскийKokam ir simboliska nozīme visās pasaules kultūrās. Tas simbolizē Lielo Māti barotāju, kas sniedz patvērumu. Koks sakņojas zemē, smeļ no tās ūdeni un tiecas pret debesīm un mūžību, un ir pasaules ass. Tā simbolika cieši sasaucas ar pīlāra un kalna simboliku. Atsevišķiem kokiem, koku veidiem un koku grupām ir sava konkrēta nozīme. Piemēram, mūžzaļie koki sombolizē nemirstību, bet augļu koki bieži tiek uzlūkoti par dzīvības kokiem.

Mežus un birzis uzskata par burvju vietām, kur notiek noslēpumaini un nozīmīgi notikumi.

Koks ir iekšējās, psihiskās izaugsmes atribūts, šajā nozīmē tas var būt arī patības simbols. Koks simboliski attēlo personības attīstību.

Koks ir augstākais dabiskais dinamiskais augšanas, periodiskas nāves un atdzimšanas simbols. Pat pēc savas formas koks ir attīstības simbols, tā zari norada uz daudzveidību, kas izaug no stumbra (vienotības).

Koks, sakņodamies zemē, bet ar zariem tiekdamies debesīs, tas, gluži kā cilvēks, ir divām pasaulēm piederīgas būtnes simbols, kas izsaka arī augšu un apakšu savienojošu radīšanu.2012-03-30 06:13  |  Skatīts: 8986x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ