simbolu pasaule

 Latviski По русский


APELSĪNS


Auglība, greznība, mīlestība.  Apelsīna koka ziedi senatnē bija auglības simbols, tos izmantoja līgavas vainagā - šis paradums ar mainīgu nozīmi turpinājās arī kristietībā. Apelsīnu dažkārt attēlo Jēzus bērniņa rokā un nozīmē veiksmi un auglību. Tāpat kā ābola, arī apelsīna apaļā forma simbolizē mūžību un nemirstību.

Oranžās krāsas dēļ apelsīns asociējas ar sauli, uguni un greznību, izņemot budisma valstis, kur safrāna krāsas mūka tērps simbolizē pazemību.

Apelsīnus ēd ķīniešu Jaungada otrajā dienā, lai piesaistītu veiksmi.

Apelsīna aromāts uzlabo garastāvokli, uzmundrina, sasilda, mazina skumjas un trauksmi. Dažiem cilvēkiem apelsīna smarža iedarbojas nomierinoši. Tā mazina depresiju, apātiju, dzīves apnikumi, garastāvokļa svārstības.

 


Materiālu sagatavoja Vita Apsīte. Izmantotā literatūra: Brūsa-Mitforda Miranda, Zīmes un simboli, Ilustrētā enciklopēdija; izdevniecība „Zvaigzne ABC”, Tresiders Džeks, Simbolu vārdnīca, tradicionālie un neparastie tēli un simboli, Izdevniecība „Zvaigzne ABC”. Izmantojot mājas lapā publicēto materiālu, atsauce uz www.simbolupasaule.lv un autoru obligāta.
Komentāri (0)  |  2010-12-31 00:35  |  Skatīts: 4622x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ