simbolu pasaule

 Latviski По русский



Senatnē zemē atrasti mirdzoši minerāli cilvēkos izraisīja apbrīnu. Pēc sena ticējuma dargakmeņi celušies no čūskas siekalām. tas izskaidro dažu dārgakmeņu un čūskas simbolisma līdzību: dārgakmeņi ir gudrība zīme, un daudzu tautu pasakās tos atrod sargājošu būtņu - čūskas vai pūķa - pierē, acī vai mutē.

Līdzīga leģenda ir arī kristietībā - dārgakmeņi esot izbiruši uz zemes pēc ercenģeņa Lucifera krišanas kā drumstalas no viņa debesu gaismas.

Fetišiem, amuletiem un talismaniem bijusi ievērojama loma visās kultūrās, un tā nav zudusi arī šodien. Jau senajā Ēģiptē, Dienvidamerikas un Austrumu kultūrās cilvēki akmeņiem pedēvēja pārdabiskas spējas. Vieni akmeņi valdīja pār dabas spēkiem, savaldīja vējus un padarīja rāmu bangojošu jūru, citi iedarbojās uz ķermeni, veicināja nozīmīgu orgānu darbību un radīja labsajūtu. Bija īpaši akmeņi katrai nedēļas dienai un katram mēnesim. Tie akmeņi, kas uztver un atstaro gaismu, piemēram, mēnessakmens un zvaigznes safrīts, nesot veiksmi. "Sargātājacs" formā izgrebti ahāti, kuros ir balti koncentriski riņķi, spējot atvairīt "ļaunu aci".


   
                

2010-11-18 23:10  |  Skatīts: 4944x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ